Biz Kimiz

Ereğli Agrosan, “gıda, sektörü için yüksek katma değerli doğal ürün ile türevlerinin üretilmesi” hedefi doğrultusunda ortaya çıkmıştır.
 
Ereğli Agrosan, doğal kaynaklar ile yapacağı çevreye duyarlı, temiz ve yüksek teknolojili üretim, oluşturacağı istihdam ve ihracat potansiyeli ile ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkıda bulunacaktır. Tarıma dayalı sanayi entegrasyonu ile yola çıkan Ereğli Agrosan, ilgili sektörlere çözüm ortaklığı sunmaktadır.
 
Türkiye doğasında bulunan sayıları üç bini aşan endemik bitki ve Türkiye’nin zengin tarımsal üretimi dünya pazarları için çeşitli yüksek katma değerli doğal ürünlerin üretilmesine fırsat yaratmaktadır. Özellikle Konya Ereğlisi ve Akdeniz çevresinde yetişen bitki, sebze ve meyvelerden yüksek katma değerli doğal ürün ve türevlerini üretmek amacıyla Ereğli Agrosan şirketi kurulmuştur. Ereğli Agrosan amacını gerçekleştirmek için hammadde üretiminden son ürün üretimine uzanan dikey entegrasyon modelinde faaliyet göstermeyi hedeflemektedir. Ereğli Agrosan orta vadede hedefi; kendi tarım işletmesinde ham madde üretimi yaparak, meyve sebze kurutma tesisinde iç piyasa ve ihracata yönelik kurutulmuş meyve ve sebze üretmektir.
 
Bu amaç ile; 2016 yılında kurulan Şirketin merkez ofisi İstanbul’da, bulunmaktadır. 2016 ikinci yarısında 4.000 m2 kapalı alanda deneme üretimlerine başlayan ve şu anda 7.640 m2 kapalı alana ulaşan Tarsus-Mersin’deki Fabrikada Üretim, ArGe ve Kalite Kontrol Laboratuvarı yer almaktadır. Kurutulmuş toz ve parça meyve sebze üretimi için kullanılan bu fabrikada yeni ve ileri teknolojiler ile yüksek kaliteli özellikli ürünler üretilerek niş pazarlara hitap edilmeye başlanmıştır.
Konya Ereğlisi Organize Sanayi Bölgesi’nde Şirketin sahipliğinde bulunan 31.000 m2 alana 2021 yılında yatırıma başlanarak ilave bir tesis kurulması hedeflenmektedir.
 
Ereğli Agrosan’ın temel değeri; yetenekli,deneyimli kurucuları ve yönetim ekibidir. Proses endüstrilerinin üretim, inşaat, kuruluş ve yönetimi, uluslararası ticaret, pazarlama ve halkla ilişkiler gibi çeşitli önemli alanlardaki geçmiş deneyimlerini birleştiren bu kişiler birbirlerini iyi bir şekilde tamamlamaktadır. Şirket, kilit kişileri nedeniyle endüstride önemli bir bağlantı zenginliğine sahiptir.

Kalite, Gıda Güvenliği ve Çevre Politikası

Ereğli Agrosan olarak Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız; iş ortaklarımızın kalite, performans ve değer beklentilerini karşılayan özgün ürünler tasarlamak, üretmek ve onlara sunmaktır.

Ürün Güvenliğinin sağlanması araştırma ve mühendislik çalışmalarımızın sonuçları olan ürün geliştirme, üretim, ürün teslimi ve satış faaliyetlerimizin temel kurumsal değerlerinden biridir.

Tüm faaliyetlerimiz çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla, kirliliğin önlenmesi, çevrenin korunması ve performansın arttırılmasını taahhüt ederek gerçekleştirilmektedir.

Ereğli Agrosan, Gıda Güvenliği, İş Sağlığı – Güvenliği ve Çevre ile ilgili yasalara ve mevzuata bağlı olarak standartların belirttiği Kalite Yönetim Sistemi şartlarını sağlamayı ve sürekli iyileşmeyi etik değerlerin ışığında yapmayı amaç edinmiştir.

Genel Müdür
H. Lütfü Şatvan

Misyon

"Gıda, kozmetik ve sağlık sektörleri için yüksek katma değerli doğal ürün ile türevlerinin üretilmesi" hedefi doğrultusunda ortaya çıkan Ereğli Agrosan'ın misyonu yenilikçi teknoloji ile üreteceği yüksek kalitedeki ürünleri müşteri istekleri doğrultusunda üreten, çevreye duyarlı ve topluma karşı sorumlu, etik değerlere bağlı ulusal ve uluslararası operasyonları olan bir şirket olmaktır.

Vizyon

Ereğli Agrosan'ın vizyonu doğallık, sağlık ve kalitenin öncelikli olduğu dünya üzerindeki her noktada lider üretici olarak yer almak ve değişimi yönetmektir.

Değerler

İyilik ve Doğruluk

Etik değerlere bağlı, sorumluluklarının bilincinde ve bu doğrultuda her zaman hesap verebilir, açık, dürüst, güvenilir, duyarlı, düşünceli, adil, eğitime ve kişisel gelişime önem veren

Yenilikçilik

Sürekli gelişime açık, teknolojik gelişmelerin peşinde, yaratıcı, özgün, öncü, girişimci, araştırmacı

Başarma tutkusu

Rekabetçi, enerjik, dinamik, sürekli iyileştirmeye açık, sonuç odaklı, takım çalışmasına yatkın, kendi kendini motive eden ve inisiyatif alan

Hedefler

Çalışanlar ve Organizasyonel Liderlik

Çalışanlar tarafından değerleri ve kültürü dolayısıyla tercih edilen yetkin bir şirket olmak.

Ticari Liderlik
Tedarik Zinciri
Operasyonel Mükemmellik
Sürdürülebilirlik