teknoloji-header.jpg
Kanada'da patentli REV teknolojisi, dünya çapında mevcut kurutma teknolojilerine alternatif olarak geliştirilmiş, yeni bir teknolojidir. Sistemdeki vakum, suyun buharlaşma sıcaklığını düşürerek ürünlerin düşük sıcaklıkta ve kısa zamanda kurutulmasına olanak sağlar. Mikrodalga enerjisiyle ürünler merkezden yüzeye doğru kurumaya başlar ve vakum ile mikrodalga enerjisinin birleşimiyle ortaya çıkan bu teknolojinin sonucu olarak homojen kurumuş, besin değeri, rengi ve aroması korunmuş ürünler ortaya çıkar. Düşük kuruma sıcaklığından ötürü ürünlerdeki vitamin, mineral ve besin değerleri büyük ölçüde korunur ve diğer yöntemlerle kurutulmuş meyve ve sebzelere oranla oldukça yüksek besin değerlerine sahip ürünler elde edilmiş olunur.
 
Patentli vakumlu mikrodalga teknolojimiz (REV), Dondurarak Kurutma veya Havalı Kurutma ile elde edilemeyen esnek nem içeriğiyle homojen kurutma sağlar.

NutraREV

Basket Tipi Kurutma
Hammadde basketlere yüklenir ve döner tamburlarda vakumlu mikrodalga tünelinden geçirilerek istenen nem oranına homojen bir şekilde getirilir.
  • nutraREV®, farklı sebze ve meyve parçalarını kırmadan yuvarlanabilen organik maddelerin dehidrasyonu için uygundur.
  • Birçok meyve, sebze, et ürünleri, süt ürünleri, baharatlar, bitkiler ve tahıllar nutraREV® platformunda verimli ve homojen bir şekilde kurutulabilir.
  • Ticari ölçekte nutraREV® makineleri, şu anda kuru meyve, sebze, süt ürünleri ve baharat üretmek için kullanılmaktadır.
  • Üretim sırasında istenen son ürün özelliklerini elde etmek için entegre HMI ve PLC sistemi aracılığıyla vakum ve radyant enerji kombinasyonunu değiştirebilir.

100 kW NutraREV

Kullanım alanı: Büyük ölçekli, zincirleme kurutma

Mikrodalga Gücü: 100 kW

Frekans: 2450 MHz

Vakum: 25-300 Torr

Footprint: 15.3 x 3.8 x 4.6 m (LWH)

Kapasite: 91 kg/saat su giderme

Image

10 kW NutraREV

Kullanım alanı: Pazarlama ve ArGe denemeleri, test, küçük ölçek üretimler.

Mikrodalga Gücü: 10 kW

Frekans: 2450 MHz

Vakum: 12-300 Torr

Footprint: 2.4 x 1.8 x 3.1 m (LWH)

Kapasite: 9.1 kg/saat su giderme

Image